Tvs Apache RTR 180 detaylı inceleme yazısı
Reklam

Apache RTR 180 Detaylı İnceleme ve Kullanıcı Yorumu

Merhaba yücebilgi okurları, bu paylaşımda sizleri TVS Apache RTR 180 detaylı inceleme ve kullanıcı yorumu yazımız ile baş başa bırakıyoruz.

TVS Apache RTR 180 Ön İnceleme

TVS Apache RTR 180, tasarım ödüllü bir motosiklettir. Sınıfının en güçlüsü diyebileceğimiz motor gücüne sahip olması da Apache RTR 180’i sınıfının diğer üyelerinden ayrıştırıyor. Ülkemizde kuryeler tarafından kullanılmasını ve çokça tercih edilmesini yüksek kaliteyi sahip malzemesi ve dayanıklı uzun ömürlü motor bloğuna sahip olmasına borçludur. Hindistan üretimi olan Apache RTR 180 adeta geldiği coğrafyanın esintilerini üzerinde taşıyor. Bu modelin Hindistan’da oldukça fazla satış rakamına sahip olması ve kullanıcı yorumlarının da fazlaca olumlu olması bizleri adeta bu motosiklete çekti. Bu kısa bilgilerin ardından dilerseniz motosikletin teknik özelliklerine bir göz atalım.

TVS Apache RTR 180 Teknik Özellikler

Motor tipi Tek Silindirli OHC, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı
Karbüratör Ucal BS-29
Silindir hacmi 177,4 cc
Maksimum güç (kW) 12,52 @8500 d/dk
Maksimum tork (Nm) 15,5@6500 d/dk
Azami hız 124 km/h
Boş ağırlık (avadanlık ve %90 oranında yakıt ile) 137 kg
Şasi Çift beşikli SERT Senkron
Ön Lastik 90/90 x 17 (İç lastiksiz)
Arka Lastik 110/80×17 (İç lastiksiz)
Ön Fren Elle çalıştırılır, 270 mm çiçek desenli disk
Arka Fren Ayakla çalıştırılır, 200 mm çaplı disk
Yakıt deposu kapasitesi 16,0 litre (rezerv dahil)
Rezerv 2,5 litre

TVS Apache RTR 180’nin teknik özellikleri genel itibariyle bu şekildedir. 180 CC’lik motor bloğundan 17 beygir güç üreten Apache bu özellikleri ile de oldukça iyi performans gösteriyor. Bu performans karşısında ise oldukça az yakıt tüketimi de yüzümüzü güldürüyor. Dilerseniz detaylı incelemeye başlayalım.

Reklam

Dış (Fiziki) İnceleme

TVS Apache RTR 180 modeli göreceli olarak sınıfının en iyi tasarıma sahip motorudur. Yine diğer emsallerine göre daha kalıplı olan RTR 180 tasarımındaki keskin çizgiler sayesinde sert bir duruş sergiliyor. Ön farda içerisinde mevcut gündüz ledleri motorun duruşuna adeta asillik katıyor. Kalıplı grenajları ve alt sakalı ise tasarımını bir bütün halinde görmenizi sağlıyor. Ön konsolda yer alan dijital hız göstergesi de sınıfının diğer muadillerinde olmayan bir diğer artı. Devir saati ise analog kadranda gösteriliyor. Yine arkada 110/80/17 ebatlarında lastik kullanması da diğer markalardaki alternatiflerine göre daha iyi yol tutuşuna sahip olmasını sağlıyor. Gidişi iyi olan TVS Apache RTR 180’nin durması içinde ön ve arka tarafta disk frenler kullanılmış. Bu her iki disk frende yine motosikletin dış görünüşüne olumlu olarak yansımaktadır. Dilerseniz şimdi mekanik aksamlara detaylı iç incelemeye geçelim…

Detaylı İnceleme

Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.