VLC Alt Yazı Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümü
VLC Alt Yazı Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümü
Reklam

Android işletim sistemine sahip televizyon, telefon veya tablet gibi cihazlarda VLC uygulaması üzerinden Türkçe altyazı seçeneğine sahip film, dizi veya video içerikleri görüntülemek istediğinizde altyazı içerisindeki Türkçe karakterlerin görüntülenmesinde sorunlar yaşamanız mümkündür. Yazımızda sizleri çözüme kavuşturuyoruz.

VLC Nedir?

VLC, medya oynatma programıdır. Ses dosyalarını ve video dosyalarını VLC programı ile görüntüleyebilirsiniz. VLC içerisinde barındırdığı çeşitli codec (çözücü) yapıları sayesinde günümüzdeki bütün video ve ses biçimlerini oynatmanızı sağlar. Bu nedenle VLC dünya üzerinde en çok tercih edilen video-ses (ortam) oynatma uygulamalarından bir tanesidir.

VLC Nasıl İndirilir?

VLC uygulamasını Resmi VLC Ortam Oynatıcı İndirmesi internet sitesinden indirebilirsiniz. Yine mobil cihazlarınız için Google Play Store ve AppStore mağazalarını kullanarak VLC uygulamasını indirebilirsiniz.

Reklam

VLC Türkçe Altyazı Karakter Sorunu Neden Olur?

Android işletim sistemine sahip, televizyon, telefon ve tablet gibi cihazlarınızda VLC uygulaması üzerinden Türkçe altyazı film, dizi veya video oynatmak (izlemek) istediğinizde Türkçe karakter sorunu işle karşılaşmanız mümkündür. Bu sorun VLC uygulaması üzerinden altyazı için tercih edilen dil kodlamasından kaynaklanır. VLC altyazı Türkçe karakter sorunu çözümü oldukça basittir. Şimdi ise Türkçe altyazı karakter sorununun çözümüne bir göz atalım.

VLC Türkçe Altyazı Karakter Sorunu ve Çözümü

Android cihazlarınız üzerinde VLC uygulaması üzerinden Türkçe altyazı içerik oynatmak istediğinizde karşılaştığınız VLC Türkçe Altyazı Sorununun çözümüne geldik. VLC Türkçe altyazı karakter sorunu çözümü için sırası ile aşağıdaki yolu izleminiz gerekir.

VLC → Ayarlar → Altyazılar → Altyazı Metin Kodlaması → Turkish (ISO-8859-9)

VLC Türkçe Altyazı Karakter Sorunu çözümünü yazımızda anlattık. Yazımızı beğenmeyi ve yorum yapmayı lütfen unutmayın.

Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.