2023 yılı güncel damga vergisi ücretleri
2023 yılı güncel damga vergisi ücretleri
Reklam

2023 yılı Güncel KDV Beyannamesi Damga Vergisi Ücreti

2023 yılı güncel KDV beyannamesi damga vergisi ücreti hakkında gerekli bilgileri sizlerle yazımızda paylaşıyoruz. Şirket sahiplerinin her ay ödemesi gereken ücretlerden bir tanesi olan KDV Beyannamesi Damga vergisi ücreti nedir, KDV Beyannamesi Damga vergisi ücreti nasıl ödenir sorularının cevaplarına da yine yazımızın içerisinde yer vereceğiz. 

Damga Vergisi Nedir?

Damga vergisi, kişiler ile kişiler, kişiler ile kurumlar veya kurumlar ile kurumlar arasında hukuki ve resmi işlemleri belgeleyen evraklardan alınan vergilerdir. Damga vergisi sözleşme ve anlaşmaların geçerliliğini doğrulamak amacıyla alınır. 

KDV Beyannamesi Damga Vergisi Ücreti Nedir?

Şahıs şirketi sahibi olan kişilerin her ay ödemek zorunda oldukları ücretlerden bir tanesi Damga Vergisi’dir. Damga vergisi şahıs şirketlerinden her ay düzenli bir şekilde tahsil edilir. Bunun yanında satmış olduğunuz hizmet veya ürün karşılığında KDV ödemeniz gerekir. KDV Tahakkuk fişinde hem ödemeniz gereken KDV tutarı hem de 5035 sayılı Damga vergisi tutarı yer alır. KDV beyannameleri için ödenmesi gereken damga vergisi tutarı 194,60 TL olup, ödeme işlemlerini internet bankacılığı üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

Reklam
Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.